Dřevěné panely jsou opět trendy!

TEKNOS přichází na trh s novými výrobky pro co nejsnazší povrchovou úpravu dřevěných obkladů – krycí barvu PANEELISEINÄMAALI a transparentní vosk HIRSIVAHA. Prodyšné a snadno aplikovatelné barvy dodají vnitřním povrchům nejen krásný vzhled, ale i patřičnou odolnost.

Panely a srubové stěny nejsou už jen záležitostí víkendových chat a chalup. Nový trend byl patrný již na veletrhu Asuntomessu ve Finském Mikkeli: sruby a dřevěné obklady byly použity na mnohých ukázkových rodinných  domech. Naším cílem je pro tyto účely dodat prodyšné a odolné materiály“ vyzdvihuje produktová manažerka Teknosu Sini Puonti.

paneeliseinamaali

PANEELISEINÄMAALI je nová vodou ředitelná prodyšná barva na všechny dřevěné povrchy v interiérech. Krásný sametově matný povrch a omyvatelnost zajistí stěnám odolný a stylový efekt. Složení barvy již samo o sobě zamezuje žloutnutí suků a dřeva, takže není potřeba povrch nijak základovat.

hirsivaha

HIRSIVAHA je vosk, díky kterému je povrch odolný vůči špíně a vodě a snadno se čistí. Bezbarvý vosk prohlubuje přirozenou barvu dřeva. Tónovaný naopak dodá dřevu krásný transparentní odstín a chrání povrch před UV-zářením. HIRSIVAHA  obsahuje šetrný karnaubský vosk, který se užívá např. v kosmetických přípravcích, v potravinářství a farmacii.

Oba výrobky jsou vhodné i do vlhkých a chladnějších místností a splňují emisní požadavky RTS, Finské klasifikace čistoty místnosti pro stavební materiály M1: nejvyšší emisní třída – výrobky mají naměřené nejnižší hodnoty emisí, které mají vliv na zdraví.