Teknos je jedním z předních evropských dodavatelů vodou ředitelný nátěrů pro dřevozpracující průmysl. Náš široký sortiment produktů, prodávaný pod značkou AQUA® zahrnuje: Konzervační látky, primery, základní nátěry, plniva, tmely a velké množství vrchních nátěrů, kompletní sortiment pro moderní a vysoce výkonné truhlářství.

Teknos vnější nátěrové systémy se obvykle používají na: Okna, dveře a zimní zahrady, opláštění, zahradní nábytek, oplocení a vybavení dětských hřišť, balkony.

Dále dodáváme interiérové ​​nátěrové systémy pro: Kuchyně a nábytek, interiérové ​​dveře, panely a lišty, schody a podlahové krytiny.

Základové barvy na okna a dveře Teknos vyrábí pod názvem AQUA PRIMER®. Tyto vodouředitelné výrobky mají vynikající plnící vlastnosti a jsou založeny na speciálním polymeru, který se vsákne do dřeva a zvyšuje přilnavost k povrchu i následné vrchní barvy. Výrobky AQUA PRIMER® jsou vyvíjeny tak, aby došlo k minimálnímu zvedání dřevěných vláken, a tím pádem se snižuje potřeba broušení. Barvy AQUA PRIMER® lze nanášet máčením, clonováním nebo stříkáním a jsou nabízeny jak v transparentních tak krycích odstínech.

AQUATOP® je řada vrchních vodouředitelných barev firmy Teknos. Zajišťují dlouhodobou ochranu před UV-zářením a plísněmi a jsou vyráběny v širokém spektru transparentních a krycích odstínů. Výrobky AQUATOP®, běžně nanášené vzduchovým nebo bezvzduchovým stříkáním, jsou silnovrstvé a rychleschnoucí, což je velká výhoda pro průmyslovou aplikaci. Pro získání optimálních vlastností nátěrového systému je třeba zabránit tvorbě vzduchových bublinek a pěnění – toto je přední zárukou stálosti a konkurenceschopnosti AQUATOP®.