Antikorozní a protipožární nátěrové systémy

V případě požáru musí nosné konstrukce budovy odolat účinkům požáru v minimálním čase, který je pro ně stanoven. Účelem je tedy zajistit bezpečnost osob v budově.
Protipožární nátěr prodlužuje dobu růstu teploty oceli tím, že v důsledku tepla vytvoří na jejím povrchu izolační pěnu.
Rudolf Hensel GmbH je jedním z předních světových výrobců produktů protipožární ochrany. Výrobní řada firmy Hensel HENSOTHERM® zahrnuje jak rozpouštědlové, tak i vodní systémy protipožárních barev.
Teknos a Hensel úzce spolupracovali na vývoji nejúčinnějších kombinací antikorozní a protipožární ochrany na trhu. Brožura (zde) obsahuje systémy prevence proti korozi a protipožární ochrany doporučené společnostmi Teknos a Hensel. Naši odborníci vám rádi pomohou při výběru správného systému.
Hotel Steam s protipožární ochranou
steam-hotel_1280x700

Nádherný hotel Steam, zrekonstruovaný v industriálním stylu (Västerås, Švédsko) byl ochráněn protipožární barvou Teknos.

Steam Hotel byl přestavěn z bývalé parní elektrárny a je součástí švédské kulturní historie. 100 let stará budova byla jedním z největších švédských výrobců energie. Těsně před svými 100. narozeninami byla renovována a přestavěna na moderní hotel. 18podlažní hotel je krásným celkem staré průmyslové stavby a moderního designu. V hotelu je 227 pokojů, restaurace, bary a lázně.

 

steam-hotel-2

Interiér hotelu Steam